•

W obecnym budynku placówki od 1954 roku istnieje przedszkole, kształcąc do chwili obecnej już kilka pokoleń bielańskich rodzin. Pierwsza nazwa przedszkola to Państwowe Przedszkole nr 129. Jego losy i  nazewnictwo dosyć często ulegały zmianie. Jednakże placówce zawsze przyświęcał jeden główny cel: dobra edukacja przedszkolna jako mocny fundament dalszej nauki w szkole

W roku 1991 placówka zaczęła swoje funkcjonowanie pod szyldem

Zakład Budżetowy Przedszkola nr 129, a od 2001r przez kilkanaście lat była placówką niepubliczną posługującą się nazwą Niepubliczne Przedszkole Dębowy Raj.

Od 01 września 2014r. rozpoczęło działalność Przedszkole nr 421 w Warszawie na mocy Uchwały nr LXXXII/2069/2014 Rady Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 15 maja 2014r. w sprawie założenia Przedszkola nr 421 w Warszawie, ul. Cegłowska 13a.

Organizacja przedszkola:

100 miejsc organizacyjnych dla dzieci w wieku od 3 lat do 6 lat;

4 oddziałów dla dzieci zbliżonych wiekowo,

620mpowierzchni użytkowej, w tym 4 sal dydaktycznych dla poszczególnych oddziałów - łazienki dla dzieci przy salach, sala gimnastyczna, szatnia, kuchnia, sala do pracy specjalistów, pomieszczenia gospodarcze.

Ogród:

Przedszkole otacza piękny ogród o powierzchni 5076m2 z bogatym drzewostanem drzew liściastych i iglastych, wytwarzajacych pod wpływem promieni słonecznych mikroklimat wpływajacy korzystnie na zdrowie dzieci.

Ogród upiększa wieloletni dąb o obwodzie pnia ponad 2m., zaliczony od 1997 roku w poczet pomników przyrody.

Na terenie ogrodu posiadamy cztery place zabaw wyposażane w sprzęt dostosowany do wieku dzieci.